Mondelēz International

czsk cz

Proč Mondelēz Int.?

Proč Mondelēz Int.?

Mondelēz International, Inc. (NASDAQ: MDLZ), přední světový výrobce cukrovinek a snacků (včetně rozpustných nápojů), vstoupil na světový trh 1. října 2012 a ihned se stal celosvětovým lídrem ve výrobě cukrovinek a snacků. Společnost, dříve známá jako Kraft Foods, výrobce oblíbených značek, jako jsou Cadbury Dairy Milk, LU, Milka, Nabisco, Oreo, Tang a Trident, po rozdělení své potravinářské části v Severní Americe změnila jméno na Mondelēz International. Toto jméno je nově vytvořeným výrazem, který vyvolává představu lahodného světa plného radostných okamžiků („Monde“ pochází z latinského slova „svět“ a „delēz“ je slovní hříčkou pro slovo „lahodný“).

„Dnešek je výjimečným dnem. Začínáme jako Mondelēz International a uvádíme do chodu celosvětovou výrobu cukrovinek i snacků, které spotřebitele zcela jistě potěší,“ uvedla 1. října 2012 Irene Rosenfeld, předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti. „Do našeho začátku jsme dostali obrovskou šanci. Máme k dispozici 35 miliard USD a značky jako Oreo, Cadbury Dairy Milk a Milka, které mají lidé rádi po celé generace.“ 

V České republice pak společnost Mondelēz International, dříve působící jako Kraft Foods, začala fungovat pod novým názvem 29. dubna 2013.